tiskové zprávy

Tiskova konference Praha – Víno bez hranic 2015/ Wein ohne Grenzen
V prostorách agentury Czech Tourismu na pražských Vinohradech, se konala ve středu 12. srpna tisková konference, moderovaná Jaroslavem Šonkou. Za pořadatele představil Daniel Meller přítomným novinářům program druhého ročníku festivalu Víno bez hranic-Wein ohne Grenzen, který se uskuteční ve dnech 21. 8. – 22. 8. 2015 ve Valticích. Za jednoho z hlavních partnerů festivalu konstatovala Mgr. Michaela Klofcová zájem agentury Czech Tourism podporovat právě takové akce, které na široké platformě rozvíjí moravsko-rakouskou příhraniční spolupráci. V galerii Reistna ve Valticích zároveň proběhne druhý ročník výstavy Zukunst 2015, s tématem Víno a hranice, o které podrobně informoval Pavel Forman.
Časopis Beverage&Gastronomy, který je mediálním partnerem festivalu, přinese z festivalu exkluzivní reportáže.

IMG_1653

Tisková zpráva:
V pátek 21.8. -22.8. proběhne ve Valticích již druhý ročník festivalu vína, gastronomie a pohody „Víno bez hranic – Wein ohne Grenzen“ .

Hlavní část festivalu bude probíhat na zámku v nově zrekonstruovaných prostorách jízdárny a na přilehlém nádvoří. V jízdárně na zámku se budou prezentovat vinaři z obou stran hranice a milovníci vín zde mají možnost absolvovat komentované ochutnávky vín, na nádvoří zámku vystoupí hudební skupiny. Na náměstí budou probíhat doprovodné aktivity jako jarmark, výstava zemědělské techniky, v sobotu 22. 8. v 12:00 zde bude odstartovaný již druhý ročník závodu horských kol „Kolo bez hranic“.

Po oba dny je plánovaný kulturní program, ve kterém vystoupí české i rakouské hudební skupiny. Návštěvníci festivalu budou mít možnost sledovat vystoupení regionální hudební skupiny KAZ BAND, Sanitka, cimbálové muziky a řadu dalších uskupení a souborů. Páteční večerní program doplní známá hudební skupina Walda Gang, v sobotu pak čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý Slávik – Peter Cmorik se skupinou. Rakouskou scénu zastoupí vítěz rakouské hudební soutěže Empty Flags. V galerii Reistna bude probíhat druhý ročník výstavy Zukunst 2015 na téma Víno a hranice.

Vinaři:
V letošním roce bude výběr vín větší než v prvním ročníku. Účast přislíbili nejen přední valtická vinařství, ale zastoupeni budou i vinaři a vinařství z okolních známých vinařských obcí :
Vinné sklepy Valtice a.s VALTICE
Moravíno Valtice s.r.o. VALTICE
Vinařství Jiř Kopeček VALTICE
Vinařství Dwořáček VALTICE
Valtická Vinařská Škola VALTICE
Vinařství U Samsonu VELKÉ NĚMČICE
Vajbar Kobylí Vinařství KOBYLÍ
Weingut Christen HERNNBAUMGARTEN
Weingut Parth HERNNBAUMGARTEN
Weingut Eichler HERNNBAUMGARTEN
Weingut Ipsmiller SCHRATTERNBERG
Hradil Víno ČEJKOVICE
Sedlecká vína SEDLEC
Novinkou budou také komentované bloky o víně s názvem „Putování za vinaři“, ve kterých bude představena většina zde zastoupených vinařství, formou řízených ochutnávek s komentářem o odrůdách a jednotlivých degustovaných vínech.

Zukunst 2015
V galerii Reistna budou představeny práce českých i rakouských autorů, kteří se ve své tvorbě věnují „hranici“. Hranici fyzickou, ale i hranici, která existuje v našich myslích, kulturních návycích, každodenních provozních náležitostech. V neposlední řadě budou reflektována i specifika regionu, ve kterém se festival pořádá. Regionu, který je historicky velmi bouřlivý, příhraniční. Reflexe těchto událostí proběhne v rozpětí jak tradičních, tak nových výtvarných médií.

Vstupné na festival:

Degustace vín v jízdárně valtického zámku jsou po oba dny zdarma
Doprovodný kulturní program od 17:00 hodin zpoplatněno částkou 50,-Kč
Nejvýhodnější je dvoudenní permanentka, která stojí 150,-Kč. V ceně permanentky je degustační sklenička a festivalový klobouk.

Kontakty:
Produkce festivalu:
Pavel Spálený
Tel.: 608 905 905

Zukunst 2015 – výstava Galerie Reistna
Tiskový mluvčí: Johanna Forman
Tel.: 776 103 582

Degustace vín – odborná část
Milan Sedláček
Tel.: 723 211 239
info@vinobezhranic.cz
www.vinobezhranic.cz

https://www.facebook.com/vinobezhranic

Akce je realizovaná za podpory Czech tourism
Hlavní mediální partner akce je časopis Beverage&Gastronomy